Δευτέρα 9 Μαρτίου 2020

ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΟΙ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ, 75-67 ΤΟΝ ΗΡΟΔΟΤΟ

Η ρεβάνς του πρώτου αγώνα της Β’ φάσης, των Παμπαίδων, έγινε στο ΛΙΝΤΟ , την Κυριακή 8 Μαρτίου, με τον ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ. Η φιλοξενούμενη ομάδα μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι με σκοπό να ανατρέψει το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα. Οι παίκτες μας ξεκινήσαν χαλαροί και έκαναν αρκετά λάθη τα οποία εκμεταλλεύτηκαν οι παίκτες του ΗΡΟΔΟΤΟΥ και πήραν προβάδισμα 5 πόντων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως πήραμε το παιχνίδι στα χέρια μας και έκλεισε το ημίχρονο με +3. Η συνέχεια ήταν συναρπαστική, αφού ξεκίνησε ματς για γερά νεύρα. Στο τρίτο δεκάλεπτο είχε τον πρώτο λόγο ξανά ο Ηρόδοτος και κράτησε το προβάδισμα για αρκετή ώρα μέχρι και τα μέσα του τέταρτου δεκαλέπτου. Άλλα δεν το βάλανε κάτω οι παίκτες μας και με καλή άμυνα και σωστές επιθέσεις στο τέλος πήραν το ροζ φύλλο με 75-67.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:  13-18, 20-12, 12-19, 30-18
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΧΙΩΤΑΚΗΣ, ΓΙΑΝΝΕΤΟΥ

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (ΚΑΤΣΑΠΡΑΚΑΚΗΣ/ΣΗΦΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ): ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ, ΒΟΥΙΔΑΣΚΗΣ 4, ΤΑΜΠΑΚΟΥ 2, ΜΠΑΓΙΑΤΗΣ, ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ 19, ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗΣ, ΠΑΡΑΚΕΥΑΪΔΗΣ 5, ΡΟΓΔΑΚΗΣ, ΑΦΡΑΘΙΑΝΑΚΗΣ 18(1), ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ 27(1)

ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ (ΛΑΔΟΥΚΑΚΗΣ): ΓΑΡΓΑΝΟΥΡΑΚΗΣ 9, ΜΑΛΛΙΔΗΣ 22, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 3(1), ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΤΑΛΟΣ 3, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ 10(1), ΜΙΛΕ 4, ΚΟΠΙΔΑΚΗΣ 6, ΚΑΤΣΟΥΓΚΡΗΣ 8(1), ΚΛΑΔΟΒΑΣΙΛΑΚΗΣ 2

ΣΥΝΟΔΟΣ ΟΜΑΔΑΣ: Μπάμπης Γαρεφαλάκης

ΧΟΡΗΓΟΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ:ANISSA BEACH