Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2008

ΠΑΠΑΡΔΕΛΑΣ, ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ .......

Με αρνητικό πρωταγωνιστή τον νεαρό και άπειρο διαιτητή του αγώνα κύριο Παπαρδέλα,να διακόπτει στο 97΄λεπτό τον αγώνα της ομάδας μας με τον Δαίδαλο,συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της β΄κατηγορίας.
Ο ανωτέρω διαιτητής διέκοψε χωρίς λόγω των αγώνα, αφού δεν είχε την ικανότητα να κρατήσει τον πειθαρχικό έλεγχο,εκνευρίζοντας από το πρώτο κιόλας λεπτό,τους ποδοσφαιριστές και τους παράγοντες,και των δύο ομάδων. Οι λόγοι που αναφέρει στο φύλλο αγώνα είναι οι συμβουλές που του έδινε κάποιος από το κινητό τηλέφωνο, ώστε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα, και να μην εκτεθεί με αυτή την παράξενη απόφαση του.
Η τύχη του αγώνα θα κριθεί τώρα από την διοργανώτρια αρχή του πρωταθλήματος Ε.Π.Σ.Ηρακλείου.
Για την ιστορία το σκορ του αγώνα την ώρα της διακοπής ήταν 1-2, και το γκολ της ομάδας μας πέτυχε στο 65΄λεπτό ο Τασιούλης.
Το ευχάριστο για το ποδόσφαιρο,ήταν ότι οι δύο ομάδες δεν είχαν να χωρίσουν το παραμικρό, και αυτό φάνηκε από το φιλικό κλίμα που υπήρχε κατά την αποχώρηση τους από το γήπεδο.