Δευτέρα 26 Μαΐου 2008

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ - ΟΦΑ 5 - 0 .

φωτο : Γ. Κοκοσάλης

Με νίκη έκλεισε την χρονιά η ομάδα μας, καθώς νίκησε τον ΟΦΑ στο γήπεδο Πανεπιστημίου με το ευρύ σκορ 5 – 0.
Ο Ανδρογέας έκανε εκπληκτική εμφάνιση, και δεν απειλήθηκε σε όλο σχεδόν το παιγνίδι , αφού κατάφερε από το πρώτο λεπτό να επιβάλει τον ρυθμό του.
Στο 5ο μόλις λεπτό ο νεαρός Κοκοσάλης άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ.
Και το δεύτερο γκολ για την ομάδα μας πέτυχε ο Κοκοσάλης στο 40ο με πλασέ, ενώ το τρίτο τέρμα πέτυχε ο Ντάγκινης με σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή στο 55ο.
Στο 59ο λεπτό πάλι ο Κοκοσάλης έκανε το 4 – 0 , και το σκορ έκλεισε στο 65ο με τον Λουλακάκη με ωραία προβολή στέλνοντας την μπάλα στα δύχτια.
Από την ομάδα μας καλύτερος ήταν ο Κοκοσάλης, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Λουλακάκης, Μέγκα, και Ρουμελιώτης.

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ : Τζαμούσης, Μωραϊτάκης, Ξυπάκης (55΄Κασμιρλής), Λουλακάκης, Χατζησεβαστός (65΄Φτυλάκης), Ρουμελιώτης, Μέγκα (67΄ Βραχνάκης), Τουτουντζής,Μπρίνταλος, Ντάγκινης,Κοκοσάλης.