Δευτέρα 4 Μαΐου 2009

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ - ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ 5 - 2.

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ανδρογέας στο γήπεδο των Ελπίδων επί της Πυργιώτισσας με σκορ 5 - 2.
Αν και βρέθηκε να χάνει με 0 - 1 από το 17΄λεπτό κατάφερε στο β΄ημίχρονο να ανεβάσει απόδοση και να φτάσει στο τελικό 5 - 2. Το πρώτο γκολ για την ομάδα μας πέτυχε ο Ντρακόντι στο 56΄με πλασέ, για να ακολουθήσει στο 62΄γκολ του Μπρίνταλου με ατομική προσπάθεια από αριστερά. Στην συνέχεια ο Τουτουντζής με δύο γκολ στο 67΄και 70΄λεπτό έκανε το 4 - 2. Για να κλείσει το σκορ ο Ντάγκινης στο 82΄με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.
Καλύτεροι από τον Ανδρογέα ήταν οι Τουτουντζής, Ντάγκινης, Κασμιρλής,και Μπρίνταλος.
ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ : Παλαιολόγος,Ξυπάκης(66΄Καστελλάκης),Ντρακόντι,Βασάκης,Μωραϊτάκης, Κασμιρλής(70΄Μαυράκης), Βραχνάκης,Φτυλάκης,Τουτουντζής(80΄Καββαδίας), Ντάγκινης,Μπρίνταλος.