Παρασκευή 29 Μαρτίου 2013

Ακάθεκτοι οι παλαίμαχοι του Ανδρογέα

Το πρώτο δυνατό τέστ της ομάδας ήταν θετικό. Η εμπειρία νίκησε το πάθος καθώς οι παλ. Ανδρογέα νίκησαν στο πρώτο τους δύσκολο παιχνίδι τον πολ. σύλλογο Αλαγνίου με 47-45. Το παιχνίδι πραγματικά ήταν πολύ καλό και ικανοποίησε τους θεατές που το παρακολούθησαν. Το σκόρ ήταν κλειστό και καμιά ομάδα δεν πήρε διαφορά μεγαλύτερη των 4 πόντων. Ημίχρονο και 3ο δεκάλεπτο έληξαν ισόπαλα και το τελευταίο δεκάλεπτο έκρινε τον νικητή. Συγκεκριμένα τα τελευταία 1:05 το Αλάγνι ήταν μπροστά με 42-45. Ωστόσο ο Βλαχάκης με απόλυτη ψυχραιμία και παρά το ότι σε όλο το παιχνίδι ήταν άστοχος από τη γραμμή του 6,75 , ευστόχησε και ισοφάρησε σε 45-45. Η πολύ καλή άμυνα δίνει εκ νέου κατοχή στον Ανδρογέα που με εύστοχο σουτ βάζει την ομάδα μπροστά με 47-45. Ακολούθησαν στα επόμενα 20΄΄ τρίτες επιθέσεις του Αλάγνι που ανακόπηκαν με επιτυχία από την άμυνα του Ανδρογέα. Το 4 στα 4 είναι γεγονός και ακολουθούν τρια παιχνίδια και τρεις νίκες που θα δώσουν πρόκριση στη τελική δεκάδα. Η επόμενη φάση θα βγάλει τον πρωταθλητή. Ραντεβού την Παρασκευή 5/4 στις 18:00 στα 2 αοράκια με την Παγκρήτια τράπεζα.