Σάββατο 6 Απριλίου 2013

Το 5 στα 5 είναι γεγονός...κέρδισαν και την Παγκρήτια

Οι παλάιμαχοι έκαναν και χθες το χρέος τους νικώντας και την Παγκρήτια 39-68 στο εργασιακό πρωτάθλημα του δήμου. Μια νίκη ακόμη την επόμενη αγωνιστική επί του πολύ πολύ καλού <Κούτρη> για να σφραγίσει το εισητήριο στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος. Οι δέκα καλύτεροι θα διεκδικήσουν το στέμα του πρωταθλητή. Το χθεσινό παιχνίδι δεν ξεκίνησε πολύ καλά για του παλαιμάχους μας καθώς στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν πολύ κλειστό και ισορροπημένο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο με πιεστική άμυνα, καλή κυκλοφορία της μπάλας στην επίθεση και ευστοχία από μέση και μακρινή απόσταση έδωσαν μικρή διαφορά 12 πόντων στο ημίχρονο. Το τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα ανέβασε στροφές και με πολλούς αιφνιδιασμούς έφτασε τη διαφορά στους 25 πόντους. Η αντίπαλοι, άξιοι συγχαρητηριών, δεν είχαν πολλές επιγολές στον πάγκο και τους πρόδωσε η φυσική κατάσταση. Το τελικό σκορ και η διαφορά των 30 πόντων, μένουν στην ιστορία και μπορεί να χρειαστεί στην τελική κατάταξή σε πιθανή τριπλή ισοβαθμία με Κούτρη και ΟΦΗ. ΡΑΝΤΕΒΟΥ την Τετάρτη στις 17:00 στα 2 Αοράκια, ματς ΤΕΛΙΚΟΣ με τον Κούτρη.