Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

Η διακοπή των εορτών σε συνδυασμό με την η αποχή από προπονήσεις λόγω έλλειψης ωρών σε κλειστά γήπεδα και βροχών σε ανοικτά, επηρέασαν την αγωνιστική απόδοση των Αμαζόνων. Εμφανής πιο πλήρης και με συνοχή η ομάδα του Ηροδότου πήρε προβάδισμα  στο σκoρ από το 1ο δεκάλεπτο και διεύρυνε τη διαφορά σε κάθε περίοδο. οι Αμαζόνες έδειξαν διάθεση μόνο στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο αν και ξεκίνησαν δυνατά με πίεση σε όλο το γήπεδο καλές άμυνες, κλεψίματα, δεν ήταν αποτελεσματικές στην τελική προσπάθεια της επίθεσης (αστοχία). Αυτό τις κατέβαλε πνευματικά και έχασαν την αγωνιστική τους διάθεση με αποτέλεσμα  ο υπόλοιπος αγώνας να έχει διαδικαστικό χαρακτήρα με τελικό σκορ 72-40.

Συγχαρητήρια στον Ηρόδοτο και  στην πολύ καλή διαιτησία..
Συνοδοί τμήματος οι κυρίες Καπετανάκη Μαρία, Καρπαθιωτάκη Βούλα και Μακαρώνα Αγγελική.