Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2008

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΕΠ. 5 – 2

Αφού βρέθηκε να χάνει στο 40΄ λεπτό με 0 – 2, η ομάδα του Γιώργου Σπανάκη στο 2ο ημίχρονο κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να κερδίσει με σκορ 5 – 2.
Στο 5΄ λεπτό σε χέρι αντιπάλου ο Ανδρογέας κέρδισε πέναλτυ, το οποίο κτύπησε ο Μαυρογιαννάκης, και απέκρουσε ο τερματοφύλακας Πιτσουλάκης.
Στο 10΄ και στο 38΄ ο Ατρόμητος σε δύο αντεπιθέσεις έκανε το 0 – 2, με σκόρερ τους Λαδουκάκη, και Καταλαγαριαννάκη.
Στο 40΄ λεπτό η ομάδα μας μείωσε το σκορ σε 1 – 2 , με σουτ του Μπρίνταλου.
Στο 55΄ έγινε η ισοφάριση με πλασέ του Μέγκα από κοντά.
Το 3 – 2 έγινε πέντε λεπτά αργότερα από τον Τασιούλη, για να ακολουθήσουν δύο
ακόμη γκολ από τον Μέγκα στο 68΄ και 73΄ λεπτό και να γίνει το τελικό 5 – 2.
Ακόμη η ομάδα μας είχε τρία δοκάρια, με τους Μπρίνταλο, Μέγκα, και Κοκοσάλη.
Ενώ την παράσταση έκλεψε ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου Πιτσουλάκης, ο οποίος κράτησε χαμηλά τον σκορ αποκρούοντας σε πολλά τετ α τετ.
Μορφή του αγώνα για την ομάδα μας ήταν ο Μέγκα που πέτυχε τρία γκολ, ενώ ξεχώρισαν και οι Γαλανάκης, Τασιούλης, Μπρίνταλος .
Η σύνθεση του Ανδρογέα ήταν : Τσαμούσης, Ρουμελιώτης, Ξυπάκης, Χατζησεβαστός, Καστελλάκης, Γαλανάκης, Μέγκα ( 75΄ Πανταγάκης)Κοκοσάλης, Μαυρογιαννάκης,
( 35΄ Τασιούλης) Ντάγκινης ( 60΄ Φτυλάκης), Μπρίνταλος .