Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2008

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ - Ν. ΗΡΟΔΟΤΟΥ 2 - 1

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, και με αντίπαλο μια νεανική,και ποιοτική ομάδα, ο Ανδρογέας παίζοντας ψυχωμένα από την αρχή του αγώνα,κέρδισε τους Ν. Ηροδότου με σκορ 2-1.
Στο 10΄λεπτό με κεφαλιά ο Μπρίνταλος έκανε το 1-0,για να απαντήσει γρήγορα η ομάδα των Ν. Ηροδότου στο 15΄λεπτό,με δυνατό σουτ του Μουρτζάκη.
Η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί στο 40΄ με σουτ από κοντά του Τασιούλη.
Στο Β΄ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με πολλές ευκαιρές και για τις δύο ομάδες.
Από το 80΄ο Ανδρογέας έμεινε με 10 παίκτες,λόγω αποβολής με 2η κίτρινη του Καστελλάκη.
Καλύτεροι από την ομάδα μας ήταν οι: Μέγκα,Γαλανάκης,Μπρίνταλος, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.
Η σύνθεση του Ανδρογέα : Τζαμούσης,Ξυπάκης,(16΄λ.τ. Λουλακάκης),Ρουμελιώτης, (75΄Πανταγάκης), Χατζησεβαστός,Καστελλάκης,Γαλανάκης,Μέγκα,Κοκοσάλης,Μπρίνταλος,
Ντάγκινης,Τασιούλης,( 65' Φραγκιαδάκης).