Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

ΑΡΩΜΑ ΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΕΔΙΑΔΑ -ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 46-53

ΑΡΩΜΑ ΝΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΑΝΔΡΟΓΕΑ
Νίκη μετά από 5 αγωνιστικές για το παιδικό του Ανδρογέα με 46 – 53 μέσα στη Χερσόνησο απέναντι στην Πεδιάδα. Παίζοντας ψυχωμένα και με καθαρό μυαλό ο Ανδρογέας κατάφερε να προηγηθεί για πρώτη φορά στο 2ο δεκάλεπτο και το ημίχρονο έληξε 14-17. Στο 3ο δεκάλεπτο με μπροστάρη τον Στ. Μπαγλάνη ξέφυγε 14-31 ενώ σ’αυτό το σημείο τραυματίστηκε ο Θ. Χνάρης. Παίζοντας συντηρητικά στο 4ο δεκάλεπτο και παρά την προσπάθεια των γηπεδούχων να ανακάμψουν (43-46 στο 38΄) τελικά
ήλθε φυσιολογικά η νίκη με τα συνεχόμενα φάουλ στα οποία υπέπεσαν οι γηπεδούχοι.
Χερσόνησος:  (Μαυρόπουλος) Ανυφαντάκης Ν. (7), Ασκετάκης Δ.(5),
            Πλατάκης Ε., Κρασανάκης Γ., Ρουκουνάκης Α., Παπαδοκωστάκης Η. (12), Βεργέτης Γ., Κρασανάκης (4), Λαμπράκης Κ. (2), Σταυρακάκης  Γ. (12), Βλάχος Ν. (4), Μπρντογιάν Α.

Ανδρογέας: (Κουμιανάκης) Μπίλιαρης Γ., Παγωνίδης (11), Λιν Γι, Χνάρης Θ. (6), Καλογεράκης Ν. (2), Σταυρακάκης Ι., Μπαγλάνης Στ. (23), Τζωρμπατζάκης Στ., Κοντόσης Μ., Σηφάκης Ι. (11), Φαρσαράκης Στ., Τζερνιάς Π.