Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016

Ήττα μετά από παρ’ολίγον ανατροπή

Ένας μεταμορφωμένος Ανδρογέας αντιμετώπισε στα ίσια το Ηράκλειο στο αγώνα του παιδικού σήμερα 6/11 στο Λίντο και έχασε στις λεπτομέρειες. Συγκεκριμένα ενώ το Ηράκλειο ξεκίνησε καλύτερα (1ο δεκάλεπτο 9-16), και παρά την αστοχία των γηπεδούχων, αυτοί κατόρθωσαν σιγά-σιγά να ροκανίσουν τη διαφορά με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει 23 -23. Στο 3ο δεκάλεπτο το Ηράκλειο πάτησε γκάζι με αποτέλεσμα να προηγηθεί 29-50. Στο 4ο ήλθε η σειρά των γηπεδούχων οι οποίοι με φούλ αντεπίθεση έφτασαν ακόμη και στους 3 πόντους διαφορά, ενώ το τελικό σκορ ήταν 54 – 60 .  Τελικά όλοι έμειναν ευχαριστημένοι, ο μεν Ανδρογέας  με την καλή απόδοση και την παραλίγο ανατροπή και το Ηράκλειο με το ροζ φύλλο αγώνα.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Ανδρογέας: (Κουμιανάκης Π.)   Μπίλιαρης Γ., Παγωνίδης Ν. 2, Λιν Γι 1, Χνάρης Θ. 13, Καλογεράκη Ν. 9, Τζαγκαράκης Ι., Μπαγλάνης Στ. 13, Τζορμπατζάκης Στ. 5 Κοντόσης Μ., Σηφάκης Ι. 11 (2), Σηφάκης Ε., Τζερνιάς Π.

Ηράκλειο: (Μυλωνάκης Γ.) Καπετανάκης Π., Καλλέργης Κ. 9, Βαρβεράκης Α. 15, Βαμβουκάκης Γ. 10, Ηλιάκης Π., Ινιωτάκης Δ., Στιβακτάκης Α. 12 (1), Ξενικάκης Γ., Καψάλης Μ. 4, Βασιλάκης Μ., Μηλαθιανάκης Ε. (8), Χατζιδάκης Γ. 2