Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017

ΠΑΙΔΙΚΟ:ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ "ΚΑΜΠΑΝΙ" ΜΕ 64-72

Νίκη αφιερωμένη στους Σηφάκη Εμμ- Κοσμαδάκη. Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για να σημειώσει η παιδική μας ομάδα την 4η συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα της Α κατηγορίας παίδων, απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Ακρωτηρίου. Η προσπάθεια του προπονητή της αντίπαλης ομάδας να περιορίσει τον Γιάννη Σηφάκη με άμυνα τέσσερις ζώνη κι έναν man to man , δημιούργησε χώρους στους παίκτες της ομάδας μας που τους εκμεταλέυτηκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, αφού το πρώτο 10 λεπτο τελέιωσε με 11-29 με σκόρερ και τους 5 παίκτες. Στα υπόλοιπα δεκάλεπτα ξεκίνησε έντονη πίσεη των παικτών του Ακρωτηρίου προκειμένου να μειώσουν την διαφορά.
Η διαιτησία ΑΨΟΓΗ!.
Περαστικά στους Μανώλη Σηφάκη και Χριστόφορο Κοσμαδάκη που τραυματίστηκαν στην προπόνηση του Σαββάτου και δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν. Ευχόμαστε γρήγορη ανάρρωση και τους
περιμένουμε έτοιμους για τον τελευταίο αγώνα του 2017 την επόμενη Κυριακή με τον πρωτοπόρο Ηρόδοτο.