Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2019

ΠΑΙΔΙΚΟ 2: ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 2 – ΟΦΗ 2 43-58

Στα 2 πρώτα δεκάλεπτα είδαμε μια «άλλη» ομάδα. Τα παιδιά μας δείξανε τις δυνατότητές τους με καλή άμυνα και ωραίες επιθέσεις. Κατάφεραν να πλησιάζουν την αντίπαλη ομάδα και να τους χωρίσει μόνο 1 καλάθι στο ημίχρονο.
Στο τρίτο δεκάλεπτο δυστυχώς άλλαξε η εικόνα και λόγω κούρασης ή άγχος μπροστά από την δυνατότητα για μια πρώτη νίκη είδαμε πάλι τον «παλαιό τους εαυτό»: κακές πάσες, χαμένα rebound και άμυνα με τρύπες τα οποία εκμεταλλεύτηκαν οι παίκτες του ΟΦΗ 2 που ξαναβρήκαν τον ρυθμό τους με το τέλος του αγώνα να βρίσκει την ομάδα του ΟΦΗ νικήτρια με σκορ 43-58.
Το σημερινό παιχνίδι μας έδειξε πως κάτι πάει να γίνει και ελπίζουμε για το πρώτο ροζ φύλλο στον επόμενο αγώνα.
Τα δεκάλεπτα του παιχνιδιού: 12-21, 12-04, 04-17, 15-16
ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 2 (ΚΑΤΣΑΠΡΑΚΑΚΗΣ): ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 2, ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ 12(1), ΤΑΜΠΑΚΟΥ 11, ΔΟΞΑΣΤΑΚΗΣ, ΠΡΩΤΟΣΥΚΕΛΟΣ 2, ΤΣΟΜΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΑΘΟΥΡΑΚΗΣ 5(1), ΜΠΑΓΙΑΤΗΣ 9(1), ΡΟΓΔΑΚΗΣ 2, ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ
ΟΦΗ 2 (ΚΟΚΚΙΝΟΣ): ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΑΛΥΦΙΑΝΑΚΗΣ 9(1), ΦΡΟΓΑΚΗΣ 12(4), ΠΟΛΑΚΗΣ 15(1), ΣΚΑΡΠΑΘΙΩΤΑΚΗΣ 3, ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ 6, ΚΟΜΗΣ 4, ΦΛΟΥΡΗΣ 7, ΣΩΠΑΣΗΣ 2

ΣΥΝΟΔΟΣ ΟΜΑΔΑΣ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
Χορηγοί τμήματος: SAT ALARM, ANISSA BEACH