Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΟΦΗ-ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 64-69

Άλλη μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχαν οι Αμαζόνες απέναντι στην ομάδα του ΟΦΗ με σκορ 64-69. Πάθος, δύναμη και συγκέντρωση ήταν τα βασικά στοιχεία του παιχνιδιού. Στιγμές όμορφες σε επίθεση και άμυνα,  συνεργασίες και από τις 2 ομάδες, πρόσφεραν ένα όμορφο μπασκετικό παιχνίδι. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά από την αρχή και προηγήθηκε 15-21 στο 1ο δεκάλεπτο και στο ημίχρονο 30-33

Με όπλο την πολύ καλή άμυνα και την ευστοχία στο 3ο 10λεπτο βρήκε τις Αμαζόνες μπροστά με διαφορά 12 πόντων 42-54. Η κούραση έδρασε αρνητικά με αποτέλεσμα να υπάρχει αστοχία στα πρώτα 5 λεπτά του τελευταίου δεκαλέπτου. Η γηπεδούχος ομάδα  μείωσε κυρίως από τη  γραμμή των ελεύθερων βολών και με τρίποντο έφτασε τη διαφορά στο 64-65. Στην τελευταία επίθεση η ομάδα έδειξε ψυχραιμία και στο 1΄΄ πριν τη λήξη πέτυχε καλάθι και φάουλ και έληξε  ο αγώνας υπέρ των Αμαζόνων 64-69.

ΟΦΗ(ΖΕΡΒΑΚΗ) ΜΟΥΡΤΖΑΚΗ 3(1), ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΗ 19, ΣΤΑΘΟΡΑΚΗ 7, ΑΛΙΦΡΑΓΚΗ 8(1), ΣΠΗΛΙΩΤΑΚΗ, ΚΑΖΑΚΗ, ΤΖΑΝΕΤΗ 14, ΚΑΡΡΑ 2, ΣΠΑΘΑΚΗ, ΜΕΤΑΞΑ 5(1), ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ 3, ΠΑΠΑΜΑΣΤΡΟΡΑΚΗ 3(1).
ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ(ΠΑΓΩΝΙΔΗΣ), ΕΡΓΑΖΑΚΗ 5,  ΓΑΛΑΝΑΚΗ 21, ΚΟΣΜΑΔΑΚΗ, ΚΕΥΓΑ, ΘΕΟΔΟΣΟΥΛΗ, ΧΑΛΕΠΑΚΗ 9, ΓΙΑΠΙΤΖΟΓΛΟΥ 27(1), ΠΑΚΕ 2, ΞΗΡΟΥΧΑΚΗ, ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ 5, ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗ, ΚΑΡΑΛΗ
Συνοδοί τμήματος οι κυρίες Καπετανάκη Μαρία, Καρπαθιωτάκη Βούλα και Μακαρώνα Αγγελική.