Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019

ΑΝΔΡΙΚΟ: ΤΟ ΠΑΛΕΨΕ ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΑΝ

Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος ανδρών Ε.ΚΑ.Σ.Κ αγωνίστηκε η ομάδα μας απέναντι στον Ηρόδοτο και έχασε με σκορ 73-55. Ο αγώνας προσέφερε εξαιρετικό θέαμα στο γεμάτο "Μελίνα Μερκούρη", με γρήγορες εναλλαγές στις φάσεις αλλά και στο σκορ. Σε μερικές στιγμές επετράπη από τους διαιτητές πολύ σκληρό παιχνίδι και κάπου εκεί χάθηκε και το θέαμα στον αγωνιστικό χώρο.
Οι διαιτητές Κατσαπρακάκης   – Καλαϊτζάκη , πέρασαν "δυστυχώς απαρατήρητοι........................."
Δηλώσεις προπονητή:

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας για την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου. Είναι αυτό που θέλουμε να βλέπουμε σαν φιλοσοφία στον Ανδρογέα. Μια ομάδα ,να πιέζει να τρέχει και να δημιουργεί φάσεις στην επίθεση .Είναι λογικό ότι στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπορέσαμε να συνεχίσουμε στον ίδιο ρυθμό, αφού είχαμε πολλά φάουλ, απόρροια ίσως της απειρίας των παιδιών που σφύριζαν. Συνεχίζουμε...
Δεκάλεπτα:  13-23, 29-34(Ημίχρονο), 56-44, 73-55(Τελικό).

Ηρόδοτοτος (Σταματάκης-Σταυρακάκη): Αναστασάκης 1, Μπορμπίδης 3, Καραγιαννάκης, Αποστολίδης 8 (1), Λεφής 12 (1), Καραγιαννάκης Μ. 2, Γρύλλης 3 (1), Πρωτογεράκης 27, Κατσαμάνης 9, Γκουτσίδης 6 (1), Λαμπράκης, Μανασσάκης 2.

Ανδρογέας (Δημητριάδης - Βιολιντζής): Μεταξωτός 10 (2), Παγωνίδης 12 (2), Λυριτζάκης 6, Ντογκους 3 (1), Αμπαδιοτάκης 2, Σκουλούδης, Κοντόσης, Γκέκα, Μπουράντας 19 (5), Πούλιος Β. 1, Νταής 2.