Κυριακή 8 Μαρτίου 2020

ΠΑΙΔΙΚΟ 2:ΜΕ ΝΕΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ

Tο ΠΑΙΔΙΚΟ 2 ταξίδευε στην Χερσόνησο που φιλοξενήθηκε από την ομάδα της ΟΑΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΟ. Τα παιδιά έδειξαν από την αρχή αυτοπεποίθησή και με ωραίο ομαδικό παιχνίδι, καλή άμυνα και σιγουριά στα σουτ κατάφεραν να φτάσουν στο ημίχρονο με προβάδισμα 4 πόντων. Στο τρίτο δεκάλεπτο αύξησε η ΟΑΣΗ την πίεση και με pressing σε όλο το γήπεδο και πολλές κλεμμένες πάσες πήρε το προβάδισμα στο σκορ. Στο τέλος η κούραση των παικτών μας, έκανε την υπόλοιπη «δουλειά» και οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη με 65-46.
Είδαμε ένα πολύ ωραίo ματς και η βελτίωση της ομάδας, που επιτέλους έχει δέσει, είναι προφανής.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 8-10, 14-16, 22-8,  21-12

ΟΑΣΗ  (ΠΕΡΥΣΙΝΑΚΗΣ): ΒΑΡΔΑΣ 7(2), ΜΑΚΡΑΚΗΣ, ΠΕΡΒΟΛΑΡΑΚΗΣ, ΣΤΡΑΤΗΣ 13(2), ΠΑΡΑΒΟΛΙΔΑΚΗΣ, ΜΑΡΙΝΟΣ 34, ΝΤΑΤΣΙΟΝΑΚΗΣ 6, ΤΖΑΝΑΚΗΣ 1, ΙΑΤΡΟΥ 4

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (ΚΑΤΣΑΠΡΑΚΑΚΗΣ): ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ 2, ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ 7(1), ΤΑΜΠΑΚΟΥ, ΠΡΩΤΟΥΓΚΕΛΟΣ 11(1), ΜΠΑΓΙΑΤΗΣ 4, ΤΣΟΜΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 2, ΡΟΓΔΑΚΗΣ, ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ 2, ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ 16, ΞΥΠΑΚΗΣ, ΦΟΒΑΚΗΣ 2

ΣΥΝΟΔΟΣ ΟΜΑΔΑΣ: Νίκος Μιχόπουλος
ΧΟΡΗΓΟΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ: ANISSA BEACH