Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021

ΠΑΙΔΙΚΟ: "ΠΟΔΑΡΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ "ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ".ΟΙ ΝΕΑΡΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ "ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΒΑΠΤΙΣΜΑ"

Η νεανική ομάδα του παιδικού μας , πήρε το βάπτισμα της πρεμιέρας, απέναντι στην ομάδα του Κύδωνα. Πρώτος αγώνας για τους "μπέμπηδες" του Παιδικού, με δύσκολη έξοδο στα Χανιά και ήττα με σκορ 86 - 54.

Αν και η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε στο πρώτο πεντάλεπτο, ένα μεγάλο κενό διάστημα έφερε τον Κύδωνα μπροστά, χτίζοντας μάλιστα και διαφορά ασφαλείας, κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο με σκορ 54 - 32.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε και πάλι δυνατά δείχνοντας ότι μπορεί να σταθεί απέναντι σε έναν πιο έμπειρο αντίπαλο, μειώνοντας σε κάποια σημεία τη διαφορά. Ένα ακόμα όμως νεκρό πεντάλεπτο στο τέλος του αγώνα έδωσε την ευκαιρία στην αντίπαλη ομάδα να ανοίξει και πάλι τη διαφορά, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 86 - 54.

Ήταν ένα δύσκολο βάπτισμα του πυρός ειδικά για τους μικρότερους αθλητές, που έδειξαν όμως ότι διαθέτουν το απαραίτητο αθλητικό "θράσος" και την αγωνιστικότητα για  μια καλή πορεία στη συνέχεια.