Κυριακή 30 Δεκεμβρίου 2007

ΓΟΥΒΕΣ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 1-0

Με πολλές ελλείψεις η ομάδα μας, ( Ντάγκινης, Ρουμελιώτης, ΒασιλάκηςΣ, Τασιούλης,Μαυρογιαννάκης,Λουλακάκης,Βασιλάκης Μ.) έχασε στο γήπεδο Γουβών με 1-0,με ένα γκολ αντικανονικό, αφού ο ποδοσφαιριστής Κυριακάκης της ομάδας των Γουβών ήταν σε θέση οφσάϊτ.Επίσης στις καθυστερήσεις του αγώνα ο διαιτητής δεν μας έδωσε πέναλτυ,όταν αντίπαλος έπιασε την μπάλλα με το χέρι μέσα στην μικρή περιοχή σε σουτ του Γαλανάκη. Η ευκαιρία του αγώνα έγινε στο 40΄ λεπτό όταν σουτ του Μέγκα, από το σημείο του πέναλτυ έγλειψε το δοκάρι, και πέρασε άουτ.Κακή η διαιτησία του κ. Χατζάκη, ο οποίος επηρεάστηκε από την έδρα, και ανέχτηκε το σκληρό, και μερικές φορές και αντιαθλητικό παιχνίδι των αντιπάλων.Όσο για τον βοηθό κ. Δρακάκη, είναι αυτός που διαμόρφωσε το αποτέλεσμα, με την μη υπόδειξη του οφσάϊτ.Καλύτεροι για τον Ανδρογέα οι: Γαλανάκης,Μέγκα,Ξυπάκης, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.