Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2007

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ - ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ 2-1

Την 3η συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο Ανδρογέας, στο Γήπεδο Πανεπιστημίου.
Ο Ανδρογέας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, κλείνοντας στα καρέ , τον αντίπαλο του,και έχοντας δυο καλές ευκαιρίες για γκολ , με τον Μέγκα στο 7ο λεπτό που σούταρε από κοντά αλλά πάνω στον τερματοφύλακα Κυριακάκη. Την ίδια τύχη είχε ένα σουτ τουΤασιούλη στο 15ο λεπτό.
Η φάση του αγώνα έγινε στο 27ο λεπτό όταν πάλι ο Μέγκα δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα δύο μέτρα απόσταση από το αντίπαλο τέρμα.
Στο 40ο λεπτό σε μια αντεπίθεση του Ανθεστίωνα έγινε το 0 – 1 από τον Δορτιομανώλάκη Α. μετά από λάθος της άμυνας του Ανδρογέα.
Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πάλι δυνατά και κατάφερε να ισοφαρίσει με ατομική ενέργεια του Τασιούλη στο 55ο λεπτό.
Στο 60ο λεπτό ο Ανδρογέας έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ντάγκινη.
Στο 67ο λεπτό ο Ανδρογέας κέρδισε πέναλτυ μετά από ανατροπή του Τασιούλη, και που το μετέτρεψε σε γκολ ο Μέγκα.
Στο 84ο λεπτό ο Ανδρογέας έμεινε με εννιά ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής του Βασιλάκη, επειδή έβρισε αντίπαλο.
Από την ομάδα μας διακρίθηκαν οι : Μέγκα, Τασιούλης, Γαλανάκης, Βασιλάκης.
Από τον Ανθεστίωνα καλύτερος ήταν ο τερματοφύλακας Κυριακάκης, καθώς και οι Φωτόπουλος και Σταφυλάκης.
Μέτρια η διαιτησία του κ. Δασκαλάκη, και των βοηθών του Παναγιωτίδου και Παπαδακάκη.
ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ : Τσαμούσης, Ξυπάκης, Βασιλάκης Σ., Ρουμελιώτης, Χατσησεβαστός,Γαλανάκης, Μέγκα (75΄ Μαυρογιαννάκης ), Τασιούλης ( 73΄Φτυλάκης), Μρίνταλος,Ντάγκινης,Κοκοσάλης ( 73΄ Λουλακάκης ).
ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ : Κυριακάκης, Σταφυλάκης, Κελαράκης, Καλιακάκης, Μελαδάκης, Δορτιομανωλάκης Μ, Φωτόπουλος, Μαντζανίδης, Πεχυνάκης, Δορτιομανωλάκης Α. ( 58΄Βασικάκης),Παγωνάκης.