Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2019

ΠΑΙΔΙΚΟ 1:ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ, ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ -ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 63-58

Το άγχος της πρεμιέρας των τελευταίων χρόνων, παρολίγο να στοιχίσει στην ομάδα μας στον αγώνα με τον Αγίο Νικόλαο. Πολλά λάθη σε πρώτο χρόνο και δεύτερες χαμένες ευκαιρίες ήταν συστατικά που κράτησαν τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ για όλη την διάρκεια του αγώνα με αρκετές εναλλαγές. Τρίποντο  σε νεκρό χρόνο έφερε το παιχνίδι στα ίσα το ημίχρονο και η τρίτη περίοδος έδωσε αέρα πρωτιάς στην ομάδα μας, δίνοντας οι παίκτες τον καλύτερο ευατό τους στην άμυνα αλλά και στην επίθεση. Στο τελευταίο τέταρτο υπήρξε μεγαλύτερη σοβαρότητα και αφού ήρθε και η κούραση της αντίπαλης ομάδας που κατέβηκε με 8 παίκτες έδωσε το τελικό σκορ του αγώνα 63-58.
 Τα τέταρτα του αγώνα: 18-14,13-17,18-08,14-19.
Το φύλλο αγώνος:
Ανδρογέας:(Κουμιανάκης, Κατσαπρακάκης) Διλβοης 10, Βουιδασκης 14, Ξηρουχακης Ν, Ξηρουχακης Εμμ 7, Δουλγερακης 2, Γαρεφαλακης , Ξυπακης, Σηφάκης 8, Αντιφυλιωτης 16(1), Αφραθιανακης, Παρασκευαιδης 6(2), Τσομπανακης

Άγιος Νικόλαος(Πάγκαλος, Μουλιανιτάκης) Σηφάκης 11, Μαστορακης 16, Κοζυρης 19, Τζωρτζης 5, Λαβδακης , Μουλιανιτακης 7, Καναναι , Παπα