Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2020

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑΝ......ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ........ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ - ΗΡΟΔΟΤΟΣ 59-55

Αγώνας με έντονο σασπένς στο τέλος. Τα κορίτσια του Ανδρογέα μπήκαν πιο συγκεντρωμένα στο ματς και προηγήθηκαν 15-5 στο πεντάλεπτο. Ο Ηρόδοτος με εύστοχα τρίποντα και βολές πλησίασε στο 19-17 τέλος του δεκαλέπτου.Η καλή κυκλοφορία στην επίθεση και οι αιφνιδιασμοί βοήθησαν τις Αμαζόνες  να αποκτήσουν προβάδισμα 15 πόντων στην αρχή του 4ου δεκαλέπτου. Η χαλάρωση από τα κορίτσια μας,  αλλά και τα εκπληκτικά  5 διαδοχικά εύστοχα τρίποντα του Ηροδότου ήταν αρκετά ώστε το ματς να γίνει ντέρμπυ στο τελευταίο λεπτό. 17'' πριν τη λήξη ο Ανδρογεας χάνει 2 βολές δεν καταφέρνει  να τελειώσει το ματς και έδωσε την ευκαιρία στον Ηρόδοτο για ένα τελευταίο τρίποντο (άστοχο) να πάει το ματς στην παράταση ενώ το σκορ ήταν 58-55.

Τελικό 59-55 δίκαιο για τον Ανδρογεα και γλυκόπικρο για τον Ηρόδοτο.

Μπράβο και στις δυο ομάδες για το όμορφο μπάσκετ που έπαιξαν.