Δευτέρα 2 Νοεμβρίου 2020

ΕΦΗΒΙΚΟ:ΠΗΡΕ ΤΟ "ΡΟΖ", ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 58-71

Για την 3η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος η ομάδα των εφήβων μας φιλοξενήθηκε  από την ομάδα του Εργοτέλη στο κλειστό του Λίντο, την Κυριακή 01/11/20.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά στο 1ο δεκάλεπτο με το σκορ να κλείνει με 22-21 υπέρ του γηπεδούχου Εργοτέλη.

Στο 2ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι κάποιες αμυντικές αδυναμίες της ομάδας μας κατάφεραν με ένα επιμέρους 19-16 να κλείσουν το ημίχρονο με σκορ 41-37.

Το 3ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους, με 6 συνεχόμενους  πόντους, να χτίζουν διαφορά 10 πόντων, αναγκάζοντας τον κόουτς  Δημητριάδη να πάρει ένα γρήγορο time-out.

Οι έφηβοι εκτελώντας άψογα τις οδηγίες που τους έδωσε ο κόουτς Δημητριάδης στο time-out, σφίγγοντας την άμυνα, έπνιξαν το επιθετικό παιγνίδι των αντιπάλων  και με ένα επιμέρους  2-18, έκλεισαν το δεκάλεπτο προηγούμενοι 49-55.

Στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα μας συνέχισε την ασφυκτική άμυνα και με ένα επιμέρους 9-16 τελείωσε το παιγνίδι με τελικό σκορ 58-71.

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν στους παίκτες και το προπονητικό τιμ (Δημητριάδης, Λουμπούνης) για την 3η συνεχόμενη νίκη της εφηβικής μας ομάδας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-21, 41-37, 49-55, 58-71

Εργοτέλης (Τούσας, Κομψέλης): Καραπάνος 3(1), Αλεξανδρόπουλος12(2), Γιαννιαδάκης 11(1), Μελιδονιώτης 9, Λαγουδάκης 9, Πρινιανάκης 4, Καραπάνος 2, Δουλγεράκης, Μάλαμας, Γιαννόπουλος, Αντιφυλιώτης 6, Σωμαράκης.

Ανδρογέας (Δημητριάδης, Λουμπούνης):Διλβόης 1, Παγωνίδης 21(1), Αφραθιανάκης, Tζιμπιμπάκης 12, Τσομπανάκης,  Σκουλούδης 13(3),  Κοντόσης 18(1) , Γαρεφαλάκης , Σηφάκης, Στρατάκης , Βουϊδάσκης 4,  Δαμιανάκης Κ. 2.

Συνοδός τμήματος ο κ. Μανόλης Σηφάκης και χορηγοί τμήματος η SUPER STROM και ΤΟ ΚΤΗΜΑ ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ.