Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2020

ΑΝΔΡΙΚΟ:ΜΠΛΟΚΑΡΕ.ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ-ΧΑΝΙΑ BC 60-69

Σε έναν αγώνα γεμάτο ανατροπές εξελίχθηκε η αναμέτρηση απέναντι στην φιλοξενούμενη ομάδα  Χανιά B.C. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα να προηγηθούν με σκορ 14-21. Στο δεύτερο δεκάλεπτο με την πίεση που άσκησαν οι παίκτες μας  και με ένα επιμέρους 16-12 πλησιάσαμε στο σκορ 30-33 στο ημίχρονο του αγώνα. Τρίτο δεκάλεπτο η πίεση συνεχίστηκε με αποτέλεσμα να μειώσουν οι παίκτες τις ομάδας μας την διαφορά στον πόντο 45-46. Στο τέταρτο 10λεπτο  οι παίκτες των φιλοξενούμενων κατάφεραν να ανταπεξέλθουν στην πίεση και με συνεχόμενα καλάθια τριών πόντων, αλλά και ελεύθερες βολές, από τα πολλά φάουλ, που καταλόγισαν οι διαιτητές στους παίκτες της ομάδας μας, κατάφεραν να πάρουν την νίκη με σκορ 60-69.

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν στους παίκτες της ομάδας μας που πάλεψαν για την νίκη μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα.

Η δήλωση του προπονητή: “Συγχαρητήρια στην ομάδα των Χανίων για την ηρεμία που είχαν στο παιχνίδι τους. Οσο για εμάς θα τα πούμε την Δευτέρα στην προπόνηση”

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-21, 16-12, 15-13, 15-23

Ανδρογέας (Δημητριάδης, Λουμπούνης): Ντόγκους 7 (1), Παγωνίδης 17 (2), Λυριτζάκης 6, Λυντέρης, Διλβόης, Κοντόσης 3 (1), Καραγιαννάκης, Αμπαδιωτάκης 6, Γκέκα 16 (1), Ζερβός 3, Σηφάκης, Νταής 2.

Χανιά BC (Ακρίβου): Λεντιους 10, Ερηνάκης 5, Μπασιάς, Πρωτοπαπαδάκης 7 (1), Καφτάνης 3 (1), Κατσανάκης, Σίνος 3, Μηλας 16, Θεργιάκης 5, Κουπλάκης 20 (3), Αθανασιάδης.

Συνοδός τμήματος ο κ. Μανόλης Σηφάκης και χορηγοί τμήματος , ΚΤΗΜΑ ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ, ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ ΤΗΣ ΡΟΔΙΑΣ και η εταιρεία ΚΟΤΣΙΦΟΥ ΑΦΟΙ ΟΕ.