Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022

ΠΑΙΔΙΚΟ:ΗΤΤΑ ΜΕ ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ

Μετά από μια εμφάνιση όπου οι αθλητές αδίκησαν τους εαυτούς τους, τα αγόρια του Παιδικού γνώρισαν την εντός έδρας ήττα από τον Κύδωνα με σκορ 33-62.

Ήταν αρκετή η είσοδος στο πρώτο δεκάλεπτο χωρίς συγκέντρωση και νεύρο για να δώσουν τη δυνατότητα στον αντίπαλο να προηγηθεί με μια σεβαστή διαφορά (4-16).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο αν και βελτιώθηκε κατά πολύ η εικόνα στην άμυνα, παρέμεινε η προβληματική λειτουργία στην επίθεση πράγμα που δεν επέτρεψε το ροκάνισμα της διαφοράς.

Ίδια εικόνα ακριβώς και στο δεύτερο ημίχρονο με το αποτέλεσμα να έρχεται φυσιολογικά και άνετα για την φιλοξενούμενη ομάδα.

Σίγουρα πρέπει να προβληματίσει η κακή εικόνα στην επίθεση, αφού η άμυνα εν πολλοίς είναι και θέμα διάθεσης και η ομάδα έδειξε ακόμα και σε αυτό τον αγώνα κατά διαστήματα ότι μπορεί να ανταπεξέλθει.

Το φύλλο αγώνος: Δεκάλεπτα: 4-16, 5-8, 7-26, 17-12

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (Λουμπούνης): Σταμούλος 5, Καπετανάκης 2, Κοτσαρίδης 4, Παγωνίδης 2, Αγγελάκης, Παπαδάκης 3(1), Δαμιανάκης Ν, Χατζηδάκης, Μιέστρι 4, Δερμιτζάκης 2, Δαμιανάκης Γ. 3, Κουκλάκης 9

ΚΥΔΩΝ (Λουκάκης): Καδιανάκης 2, Παπαλιονάκης 21(2), Περουλακης 4, Κοκοτσάκης 15, Καβαλλιεράτος 9(1), Βομβολάκης 11.

Συνοδοί τμήματος ο κ. Γιώργος Παπαδάκης και η κα Ελευθερία Μανιαδάκη.

Χορηγός τμήματος το ξενοδοχείο Anissa beach.