Κυριακή 13 Φεβρουαρίου 2022

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:ΓΡΑΦΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΑ

Οι κορασίδες έκαναν το καθήκον τους και κέρδισαν εκτός έδρας την αντίστοιχη ομάδα του Αρκαδίου, με σκορ 44-82, γράφοντας με όμορφα χρώματα την ιστορία της ομάδας, όπoυ για πρώτη φορά καi πριν την λήξη του πρωταθλήματος , αήττητες έως τώρα , έχουν εξασφαλίσει την συμμετοχή τους στο fimal four.

Στα αγωνιστικά η ομάδα μας μπήκε δυνατά όπως πάντα σε κάθε αγώνα και με ευκολία πήρε προβάδισμα στο 1ο δεκάλεπτο 11-28. Στη δεύτερη περίοδο δείξαμε κάποια χαλαρότητα, την οποία εκμεταλλεύτηκε το Αρκάδι και έβαλε κάποια εύκολα καλάθια κυρίως από επιθετικά ριμπάουντ με το ημίχρονο να λήγει 28-47.

Το δεύτερο μέρος, βρήκε πιο δυνατές τις αθλήτριες μας οι οποίες δεν επέτρεψαν να σκοράρει καθόλου το Αρκάδι, σκορ 28-66 και το τελικό σκορ στην τελευταία περίοδο να κλείνει στο 44-82

Έτσι η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και δόθηκε η ευκαιρία να παίξουν όλες οι παίκτριες μας. Στα αξιοσημείωτα η πρώτη συμμετοχή της Χριστίνας Λ. που ξεκίνησε  προπονήσεις  με τις κορασίδες προερχόμενη από το τμήμα μίνι του Ανδρογέα.

Το φύλλο αγώνος: Τα τέταρτα του αγώνα: 11-28, 17-19, 0-19, 16-16

ΑΡΚΑΔΙ:(ΠΛΕΥΡΑΚΗΣ), ΓΙΑΝΝΑΔΑΚΗ 25, ΚΟΤΡΩΝΗ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗ, ΝΗΣΩΤΑΚΗ, ΤΖΑΝΙΔΑΚΗ, ΙΕΡΩΝΥΜΑΚΗ 15, ΞΕΝΙΔΗ 4, ΑΓΓΕΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗ

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ:(ΣΗΦΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ-ΠΑΓΩΝΙΔΗΣ), ΚΑΖΑΚΗ 6, ΓΑΛΑΝΑΚΗ 11, ΚΟΣΜΑΔΑΚΗ, ΓΙΑΠΙΤΖΟΓΛΟΥ 17,(1) ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ, ΤΖΑΝΕΤΗ 15(2), ΧΑΛΕΠΑΚΗ 2, ΜΗΛΙΑΡΑ25 (1), ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ 3, ΛΙΟΝΤΑ, ΒΑΡΔΑΒΑ 3(1).

Συνοδοί τμήματος οι κυρίες Καπετανάκη  Μακαρώνα και Καρπαθιωτάκη.

Χορηγός τμήματος η αλυσίδα φροντιστηρίων ΔΙΑΚΡΟΤΗΜΑ.