Κυριακή 13 Φεβρουαρίου 2022

ΕΦΗΒΙΚΟ: ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΡΙ ΝΙΚΗ

Νέα νίκη για το Εφηβικό τμήμα, αυτή τη φορά στην έδρα του ΟΑ Χανίων με σκορ 59-62.

Η ομάδα μας ξεκίνησε νωθρά μένοντας πίσω στο σκορ με 13-2 κάτι το οποίο άλλαξε πολύ γρήγορα μετά από ένα ταιμ άουτ και επανήλθε, προηγούμενη με 13-15, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει 23-20. Το ματς συνεχίστηκε με πίεση παντού και από τις δύο ομάδες, πηγαίνοντας πόντο πόντο,  με την ομάδας μας να τρέχει στο ανοιχτό γήπεδο και να μπαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενη με 33-36. Ίδιο σκηνικό στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς κάποια ομάδα να   μπορεί να ξεφύγει με πάνω από 5 πόντους. Με προβάδισμα βραχείας κεφαλής του Ανδρογέα (48-47) έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο. Στη τελευταία περίοδο με καλή άμυνα στα πρώτα λεπτά και εύστοχα περιφερειακά σουτ, μπήκαμε στα τελευταία 3 κρίσιμα λεπτά με προβάδισμα 8 πόντων. Αν και ο ΟΑΧ κατάφερε να μειώσει έως τους 3,  με ένα καλάθι , μια βολή και μια καλή άμυνα στο τέλος, το ματς έληξε με 59-62 παίρνοντας το διπλό.