Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2022

ΕΦΗΒΙΚΟ:ΝΙΚΗΣΑΝ ΟΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ

Το απόγευμα της Κυριακής 4 Δεκεμβρίου η ομάδα μας φιλοξενήθηκε στο κλειστό του Ρεθύμνου απο την τοπική ομάδα. Η ομάδα μας παρά της πολλές και σημαντικές απουσίες προσπάθησε με το σκορ να είναι κλειστό 12-8 στο 1ο δεκάλεπτο και 18-12 στη 2η περίοδο με τη δυνατότητα να είναι ακόμα πιο κοντά αν μερικά ελεύθερα σουτ  έβρισκαν το στόχο. Η ομάδα του ΑΓΟΡ όμως εκμεταλλευόμενη την υπεροχή της στη ρακέτα, ουσιαστικά εξασφάλισε την νίκη στο 3ο δεκάλεπτο με το επιμέρους σκορ 20-11. Σημαντική η βοήθεια που είχε ο κόουτς απο τους πέντε παίδες που είχε στην αποστολή.

Το φύλλο αγώνος, ΑΓΟΡ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 64-47,

Δεκάλεπτα : 12-8, 18-12, 20-11, 14-16

ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟ : ΜΑΥΡΟΣ 3(1), ΠΑΝΤΑΓΙΑΣ 3(1), ΤΣΑΧΑΚΗΣ 17, ΠΕΤΡΑΚΗΣ , ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ 2, ΠΟΡΤΑΡΑΚΗΣ 6(2), ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗΣ 2, ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗΣ , ΓΚΙΟΥΛΕΑΣ 19, ΑΜΑΝΩΜΕΡΙΤΑΚΗΣ 3, ΜΠΙΤΖΕΚΟΥ 2, ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 7.

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ:( ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΛΟΥΜΠΟΎΝΗΣ), ΦΙΣΚΑΣ 2,  ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ   ΣΑΒΒΙΔΗΣ, ΠΑΓΩΝΙΔΗΣ 6, ΓΕΝΙΤΣΑΡΙΔΗΣ,   ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 2, ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ,  ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ 2, ΜΙΕΣΤΡΙ, ΜΑΡΚΑΤΑΤΟΣ ,  ΑΦΡΑΘΙΑΝΑΚΗΣ 6, ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ 27(1)

Σύνοδος τμήματος ο κ Νίκος Σταμούλος, χορηγός τμήματος η super strom.