Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2020

ΠΑΙΔΙΚΟ 1:ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΣΤΡΑΒΑ........

Όταν όλα πάνε στραβά……... Αυτό θα πρέπει να κρατήσουμε αφού μετά από λάθος πάσες σε πρώτο χρόνο, αναρίθμητα χαμένα lay-up, ασφυκτική και αδικαιολόγητη «πίεση» από την κερκίδα και ιδιαίτερα , ανεκτό από την πλευρά των διαιτητών, πολύ σκληρό παιχνίδι, τότε μπορείς να πεις ότι έχασες το παιχνίδι μόνος σου.
Αν και η ομάδα ξεκίνησε καλά με πίεση, τα πολλά άστοχα lay up έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με 12-16. Το 2ο δεκάλεπτο ανήκει στην χανιώτικη ομάδα αφού με κακές άμυνες που έκαναν οι παίκτες μας και με την αστοχία να συνεχίζεται το σκορ έκλεισε με 14-9. Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα αντέδρασε  και με πιο επιθετικό man to man,  έφτασε στο  +6. Στην τέταρτη περίοδο όλα κρίθηκαν από  ένα απίθανο τρίποντο λίγο μετά το κέντρο, το οποίο οδήγησε τον αγώνα στην παράταση και με σκορ 10-09, διαμορφώθηκε το τελικό σκορ σε 53-52.

Εμείς συγχαίρουμε την ομάδα του ΟΑΧ  για την νίκη της, αλλά πρέπει να εκφράζουμε την δυσαρέσκεια μας για μερίδα φιλάθλων της.
Μετά το τέλος του αγώνα η ομάδα γευμάτησε στα Κουνουπιδιανά.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα 12-16, 14-09, 09-10, 08-08, (10-09 παράταση)

ΟΑΧ(Τσιαντης ) Ιγγλεζακης 1, Ζαχαριουδακης 2, Πυροβολακης 2, Τσισμενακης 7(2) Μενεγακης 1, Καζανης 27(1), Καπαδουκακης 8(1), Σαλιβουρακης5(1)

Ανδρογέας (Βιολιντζης),Βουιδασκης 4, Αφραθιανακης 10, Αντιφυλιωτης 10(2),  Ξηρούχακης Μανόλης 15,  Παρασκευαιδης, Μυλωνακης,  Διλβοης 8(2), Γαρεφαλακης 3, Τσομπανακης, Ξηρουχακης Νικήτας 2,  Ξυπακης.

Συνοδός τμήματος  ο κ. Μπάμπης Γαρεφαλάκης.