Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2020

ΠΑΙΔΙΚΟ 2:ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΓΕΡΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ…..ΜΕ ΡΟΖ ΦΥΛΛΟ

Τα παιδιά του ΠΑΙΔΙΚΟΥ 2 πήγαν στο Αρκαλοχώρι και τους φιλοξένησε η ομάδα της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ. Αγώνας για γερά νεύρα. Στο πρώτο δεκάλεπτο μείναμε πίσω στο σκορ και η νευρικότητα κυριάρχησε για άλλη μια φορά τους παίκτες μας. Με άστοχα σουτ και χαμένες πάσες έδωσαν την ευκαιρία στην αντίπαλη ομάδα να πάρει προβάδισμα 8 πόντων.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως άλλαξε η εικόνα και τα παιδιά μας βρήκαν σιγά-σιγά τον ρυθμό τους. Κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο στο -4.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο μπήκαν δυνατά και έγινε το παιχνίδι ντέρμπυ με την διαφορά, να είναι στο  καλάθι. Ο αγώνας έληξε με 45-47 και πήραμε το πρώτο αγωνιστικό ροζ φύλλο.
Συγχαρητήρια στα παιδιά που φτάσανε ως εδώ και δεν τo βάλανε κάτω σε όλους τους αγώνες!!!
Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 15-07, 12-12, 04-08, 14-20

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣ (ΚΟΖΑΝΙΔΗΣ): ΜΑΡΓΑΡΗΤΑΚΗΣ, ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ 2, ΜΑΝΟΥΡΑΣ, ΚΑΛΙΤΣΟΥΝΑΚΗΣ, ΓΚΙΟΥΛΜΙΧΑΛΗΣ Κ. Γ., ΠΛΕΥΡΑΚΗΣ 5, ΚΟΖΑΝΙΔΗΣ, ΓΙΟΥΛΜΙΧΑΛΗΣ Κ. Κ. 2, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΜΟΡΦΙΑΔΑΚΗΣ 4, ΣΑΜΩΝΑΚΗΣ 32(1)

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (ΚΑΤΣΑΠΡΑΚΑΚΗΣ): ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ 4, ΞΥΠΑΚΗΣ, ΠΡΩΤΟΣΥΓΚΕΛΟΣ 23, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, ΤΑΜΠΑΚΟΥ 4, ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ 9, ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ, ΛΑΘΟΥΡΑΚΗΣ 3

ΣΥΝΟΔΟΣ ΟΜΑΔΑΣ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ

Χορηγοί τμήματος:  ANISSA BEACH, SAT ALARM.