Κυριακή 25 Ιουλίου 2021

ΕΦΗΒΙΚΟ: ΟΦΗ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 70-77

Το θετικό αποτέλεσμα που επιθυμούσε πήρε το εφηβικό τμήμα απέναντι στην ομάδα του ΟΦΗ και πανηγύρισε άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνος , εκτός έδρας αυτήν την φορά.

Το ματς ξεκίνησε με επιθετική διάθεση από τις δύο ομάδες με μικρές εναλλαγές στο σκορ με το δεκάλεπτο να κλείνει με προβάδισμα ενός καλαθιού. Στους ίδιους ρυθμούς με καλές επιλογές επιθετικά κινήθηκε και το δεύτερο δεκάλεπτο με προβάδισμα 6 πόντων για την ομάδα μας. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΟΦΗ προσπάθησε να πλησιάσει το σκορ αλλά κάθε φορά που πλησίαζε στο καλάθι υπήρχε αντίδραση από τους παίχτες μας με τρία τρίποντα σε μικρό χρονικό διάστημα και το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με προβάδισμα τεσσάρων πόντων. Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας άνοιξε το ρυθμό τρέχοντας στο ανοιχτό γήπεδο και έφτασε να προηγείται ακόμα και με 13 - 15 πόντους έως τα τελευταία 3-4 λεπτά όπου όπου προσπάθησε με πίεση να μειώσει το σκορ αλλά δεν κατάφερε να πλησιάσει παραπάνω καθώς οι παίκτες μας παρά τα λάθη στην πίεση των αντιπάλων μπόρεσαν να κρατήσουν τη διαφορά σε επίπεδα ασφάλειας των 6-7 πόντων και κέρδισαν με 70-77.