Πέμπτη 1 Ιουλίου 2021

ΠΑΙΔΙΚΟ: ΑΦΗΝΕΙ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ

Στο παιχνίδι της Τετάρτης 30 Ιουνίου ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ φιλοξένησε το ΠΑΙΔΙΚΟ στο ΛΙΝΤΟ.

Και οι 2 ομάδες ξεκίνησαν τον αγώνα με μια σχετική νευρικότητα και δυστυχώς οι δικοί μας παίχτες δεν κατάφεραν στα 2 πρώτα δεκάλεπτα να χτίσουν διαφορά, παρ’ όλο που είχαν αρκετές ευκαιρίες με κλεμμένες πάσες, rebound αλλά δεν τα μετέτρεψαν σε καλάθια. Στο ημίχρονο ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ είχε προβάδισμα 3 πόντων.

Στο 3ο δεκάλεπτο ξέφυγε η αντίπαλη ομάδα με αρκετά τρίποντα και κλεμμένες πάσες φτάνοντας σε προβάδισμα 25 πόντων το οποίο μεγάλωσε στο 4ο δεκάλεπτο σε 43 πόντων. Το παιχνίδι έληξε με 86-43.

Η ομάδα μας λόγω της αποχώρησης της Ιεράπετρας από το πρωτάθλημα και το ρεπό της θα έχει τον επόμενο και τελευταίο αγώνα της στις 10/07. Ελπίζουμε πως οι παίκτες μας θα αφήσουν το σημερινό παιχνίδι πίσω τους και πάνε δυναμικά στον επόμενο αγώνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΣΚΑΝΔΑΛΑΚΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΛΑΚΗΣ

Τα δεκάλεπτα: 16-13, 17-17, 29-7, 24-6

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΓΣ: (ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ) ΝΙΚΟΔΟΥΔΗΣ 6(2), ΤΖΙΑΒΑΣ Ν. 20, ΚΑΤΣΑΡΑΚΗΣ 1, ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗΣ, ΜΠΑΓΙΑΤΗΣ 2, ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ 20(1), ΣΙΝΑΝΙΔΗΣ 12(1), ΚΑΡΑΜΠΟΛΗΣ 2, ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗΣ 5, ΤΖΙΑΒΑΣ Μ. 15(3), ΜΠΑΛΙΛΑΙ, ΚΑΦΑΞΗΣ 3(1)

ΓΑΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ: (ΛΟΥΜΠΟΥΝΗΣ, ΣHΦΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ) ΠΡΩΤΟΣΥΓΚΕΛΟΣ, ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ, ΒΟΥΙΔΑΣΚΗΣ 2, ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ 3, ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗΣ 2, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, ΤΣΙΧΛΑΚΗΣ 2, ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ 8, ΡΟΓΔΑΚΗΣ, ΑΦΡΑΘΙΑΝΑΚΗΣ 9, ΜΙΧΟΠΟΠΟΥΛΟΣ, ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ 17

Συνοδός τμήματος: Μπάμπης Γαρεφαλάκης

Χορηγοί τμήματος: Ξενοδοχείο ANISSA BEACH, κατάστημα ΣΚΥΒΑΛΑΚΗΣ