Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ, ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 49-62

Πρώτο εκτός έδρας αγώνας με την Ιεράπετρα σε ένα άκρως ανταγωνιστικό παιχνίδι που κρίθηκε με ανατροπή για τις αμαζόνες στην τελευταία περίοδο. Πολλές μονομαχίες σώμα με σώμα πάθος και ενέργεια και από τις δυο ομάδες. .Ισορροπημένο το πρώτο 10λεπτο 15-15. Η δεύτερη περίοδος ανήκε αποκλειστικά στην Ιεράπετρα που με ένα επιμέρους  20-11 κέρδιζε στο ημίχρονο με 9 πόντους διαφορά. Στην ανάπαυλα ηρέμησαν τα κορίτσια μας και μπήκα πολύ δυνατά στην 3η περίοδο με όπλα την άμυνα και καλή κυκλοφορία στην επίθεση κάλυψαν τη διαφορά και πέρασαν στο σκορ 41-47...Την τέταρτη περίοδο η Ιεράπετρα ανέκαμψε και μείωσε σε 49-50 με την ψηλή της Ανδριόλα να κερδίζει πολλές βολές. Ωστόσο   η αποβολής της με 5ο φαουλ  αποδυνάμωσε την ομάδα της. Οι Αμαζόνες εκμεταλλεύτηκαν την απουσία της και κέρδισαν ματς με το τελικό 49-62