Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2023

ΠΑΙΔΙΚΟ 1 : ΝΙΚΗ 62-56 ΜΕ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ

Μία πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια πέτυχαν οι παίδες της ομάδας μας το απόγευμα του Σαββάτου 04 Φεβρουαρίου στο κλειστό του Λίντο απέναντι στην ανταγωνιστική ομάδα του Ρεθύμνου. Η φιλοξενούμενη ομάδα παίζοντας ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για την παραμονή της στην κατηγορία, αιφνιδίασε ξεκινώντας δυναμικά και το 1ο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 15-18. Παίζοντας σοβαρά με υπομονή στην επίθεση αλλά κυρίως την πολύ καλή άμυνα η ομάδα μας ανέτρεψε το σκορ και με το επιμέρους σκορ 14-6 πήρε το προβάδισμα στο σκορ.  Με τη διαφορά να φτάνει και τους 12 πόντους οι παίκτες μας πίστεψαν ότι το παιχνίδι τελείωσε, όμως η ομάδα του Ρεθύμνου εκμεταλλευόμενη αβίαστα λάθη και την αστοχία σε εύκολα σουτ κάτω απο το καλάθι, ισοφάρισε το παιχνίδι 52-52 τρία λεπτά πριν το τέλος. Καλές άμυνες και η ευστοχία στις βολές έδωσαν την πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια κρατώντας το όνειρο για την τετράδα ζωντανό.  Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ρεθύμνου.