Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2023

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ: ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ - ΑΡΚΑΔΙ 37-44

Σε κακή επιθετική βραδιά βρέθηκαν τα κορίτσια του Ανδρογέα. Η επιθετική δυστοκία κυρίως του πρώτου ημιχρόνου στοίχησε στην ομάδα μας καθώς σκόραρε με πολύ δυσκολία και μόλις 11 πόντους στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος υπήρξε βελτίωση με το επιμέρους σκορ 26-21, αλλά δεν ήταν αρκετό. Η  άμυνα ζώνης για σαράντα λεπτά και η εμπειρία των γυναικών του Αρκαδίου, σκόραραν μόλις τέσσερις αθλήτριες, έδωσαν τη νίκη στη φιλοξενούμενη ομάδα.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Αρκαδίου και ευχόμαστε περαστικά στην αθλήτρια της Σταυριανάκη.

Το φύλλο αγώνος του γυναικείου, Ανδρογέας - Αρκάδι 37-44 .

Δεκάλεπτα: 5-12, 11-23, 25-33, 37-44

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ: (ΣΗΦΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ, ΠΑΓΩΝΙΔΗΣ) ΚΑΖΑΚΗ 13(1), ΓΑΛΑΝΑΚΗ 6, ΚΟΣΜΑΔΑΚΗ, ΠΕΡΥΣΙΝΑΚΗ,  ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ, ΤΖΑΝΕΤΗ 6 (1), ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ 2, ΜΗΛΙΑΡΑ 7, ΜΟΥΡΤΖΑΚΗ, ΒΑΡΔΑΒΑ 3(1).

ΑΡΚΑΔΙ:(ΠΛΕΥΡΑΚΗΣ) ΠΑΤΣΑΝΙ, ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ Ι. 11, ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΟΥ,  ΚΑΟΥΚΗ 16, ΔΑΜΑΝΑΚΗ 12(1), ΠΑΠΑΔΑΚΟΥ, ΞΕΝΙΔΗ, ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΗ, ΖΑΧΑΡΑΚΗ  6.