Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2022

ΠΑΙΔΙΚΟ 1:ΑΔΙΚΗΣΑΝ ΤΟΥΣ ΕΥΑΤΟΥΣ ΤΟΥΣ

Δεύτερο παιχνίδι για το παιδικό 1 της ομάδας μας με την ομάδα του ΟΦΗ. Το τελικό σκορ 50-70 με την ομάδα μας να πληρώνει την χαλαρότητα με την οποία ξεκίνησαν οι παίκτες τον αγώνα, χωρίς πίεση στην άμυνα και με πολλά λάθη στην επίθεση δίνοντας στην ομάδα του ΟΦΗ την δυνατότητα για εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό . Το αποτέλεσμα του πρώτου 10λέπτου  5-26 δείχνει την εμφάνιση των ομάδων στο κλειστό του Λίντο.

Μικρή βελτίωση υπήρξε στη συνέχεια του παιχνιδιού με το 2ο και 3ο δεκάλεπτο να είναι υπέρ της ομάδας του ΟΦΗ (13-16 και 8-12 αντίστοιχα). Στα τελευταία 10 λεπτά του αγώνα οι παίκτες της ομάδας μας έβγαλαν αντίδραση και νεύρο καταφέρνοντας να μαζέψουν την διαφορά.

Να κρατήσουμε από το παιχνίδι του Σαββάτου την στεναχώρια τους και την αυτοκριτική που κάνανε οι ίδιοι στους εαυτούς τους μέσα στα αποδυτήρια της ομάδας γιατί ξέρουν ότι μπορούν καλύτερα και οι δυνατότητες τους είναι σαφώς καλύτερες αδικώντας τους εαυτούς.