Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2022

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΜΑΣ

Με το δεξί μπήκαν οι κορασίδες μας στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος με αντίπαλο την ομάδα της Ιεράπετρας. Μετά το αρχικό μουδιασμένο ξεκίνημα τα κορίτσια ανέβασαν την απόδοση τους στην άμυνα, κατάφεραν να βρουν εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό και να κλείσουν το ημίχρονο προηγούμενες με 43 - 18.

Στο β ημίχρονο το παιχνίδι συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό και δόθηκε χρόνος συμμετοχής σε όλα τα κορίτσια.  Η κόρνα της λήξης βρήκε τις παίκτριες μας να πανηγυρίζουν τη νίκη με τελικό σκορ 74 - 31.

ΓΑΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (Σταυρακάκη, Σηφομιχελάκης): Καζάκη 16, Γαλανάκη 22 (4), Κουνουπάκη 2, Κονσολάκη 4(1), Ψαρρά 17, Βραχνάκη, Τζενάκη, Χατζημιχαήλ, Μπλιάτζα, Λαουμτζή 9, Χατζηγιαννάκη, Φανουράκη 4.

ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Γαϊτάκης): Φωνιαδάκη 4, Δουβιτσά, Αϊβαλιώτη, Αρχοντουλάκη 8, Ζερβακάκη, Μπινιχάκη 15, Καραμανωλάκη 2, Φωτουλάκη 1, Στειακάκη 1

Συνοδοί τμήματος οι κυρίες Πετράκη Χρυσούλα και Αννέτα Κομαρόμη.

Χορηγός τμήματος η αλυσίδα φροντιστηρίων ΔΙΑΚΡΟΤΗΜΑ.