Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2021

ΕΦΗΒΙΚΟ:ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ

Μεγάλη προσπάθεια από το Εφηβικό τμήμα στον εκτός έδρας αγώνα με τον ΟΦΗ, με τελικό αποτέλεσμα την επικράτηση του γηπεδούχου με σκορ 88-78. Ο αγώνας ξεκίνησε με τον ΟΦΗ να παίρνει διαφορά μετά το πεντάλεπτο εκμεταλλευόμενος την υπεροχή του κοντά στο καλάθι, κλείνοντας την πρώτη περίοδο προηγούμενος με 29-18. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ανδρογέας έσφιξε πολύ την άμυνά του στη ρακέτα, πράγμα που δυσκόλεψε τα επιθετικά ατού του ΟΦΗ. Έτσι κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο σε απόσταση βολής (44-42).

Τα δύο δεκάλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου ήταν μια πίστη αντιγραφή αυτών του πρώτου, σχεδόν ακόμα και στο σκορ. Η μεγάλη διαφορά ήταν τα μεγάλα σουτ από τα 6,75 που έβαλε ο ΟΦΗ σε στιγμές που φαινόταν να ροκανίζεται η διαφορά από τον Ανδρογέα. Ακόμα κι έτσι τα παιδιά του Ανδρογέα δεν εγκατέλειψαν την προσπάθεια μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, χωρίς όμως να καταφέρουν να απειλήσουν ασφυκτικά τον ΟΦΗ, παίρνοντας όμως συγχαρητήρια για την αξιέπαινη προσπάθεια που κατέβαλαν. Τελικό σκορ: 88-78

Το φύλλο αγώνος: Τα τέταρτα του αγώνα: 29- 18 ,15 - 24 ,29- 18, 15- 18

ΟΦΗ:(Καρλάφτης),Σαμπανης 21(1), Μυλωνακης Ι. 14, Βλαχακης14(2), Φρογακης,  Μαρτίνα 19(3), Ορφανουδάκης 9, Σωπασης, Γαλυφιανακης, Γενιτσαριδης 3(1), Λαμπρογιαννακης 6, Μπριτζολάκης,  Κοπανιστός 2.

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ:(Δημητριάδης Λουμπούνης) Καπετανάκης, Αφραθιανάκης 10(1), Διλβόης 17(3), Βερερουδάκης,  Κουκλακης 5, Παρασκευαιδης 5, Ξηρουχάκης 25(1),Γαρεφαλάκης 8, Παπαδάκης , Βουιδάσκης 9 , Δαμιανάκης, Τσαγκαρακης.

Συνοδός τμήματος ο κ. Μπάμπης Γαρεφαλάκης και χορηγοί τμήματος, η SUPER STROM και το ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ ΤΗΣ ΡΟΔΙΑΣ