Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:ΑΡΚΑΔΙ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 47-43

Με πολλές φιλοδοξίες ξεκίνησαν την νέα αγωνιστική περίοδο οι κορασίδες. Σε δύσκολο αγώνα από την πρώτη αγωνιστική απέναντι στην ομάδα του Αρκαδίου. Το πρώτο 10λεπτο 5-15 και το ημίχρονο 16-26 η ομάδας μας ήταν στο +10. Σε αυτό βοήθησαν, η πολύ καλή άμυνα, η κυκλοφορία στην επίθεση με σωστές επιλογές και τα εύστοχα σουτ. H εικόνα άλλαξε στο 3ο δεκάλεπτο καθώς το Αρκάδι άρχισε να πιέζει πολύ στην άμυνα παίζοντας πολύ σκληρά και με την ανοχή της διαιτησίας κατάφεραν να περάσουν με ένα πόντο στη λήξη του δεκαλέπτου, 34-33. Στο ίδιο μοτίβο και το τελευταίο 10λεπτο. Το ματς ήταν ντέρμπυ και 2 λεπτά πριν τη λήξη ο Ανδρογέας ήταν με 2 πόντους μπροστά. Στο φινάλε η κούραση, η έλλειψη συγκέντρωσης και τα ομαδικά φάουλ (το Αρκάδι σκόραρε εύκολα από τη γραμμή των ελεύθερων βολών) δεν επέτρεψαν στην ομάδα μας να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα. Το τελικό 47-43 δίκαιο για το Αρκάδι που πάλεψε και κατάφερε τη νίκη..

Καλή προσπάθεια μετά από 8 μήνες αποχής από  την αγωνιστική δράση.

Τα κορίτσια αξίζουν συγχαρητήρια για την συνεχή βελτιώση τους.

Συνοδοί τμήματος οι κυρίες Καπετανάκη, Καρπαθιωτάκη, Μακαρώνα και χορηγοί τμήματος η εταιρεία ATS , ανώνυμη εταιρεία ασφαλιστικής πρακτόρευσης και η αλυσίδα φροντιστηρίων ΔΙΑΚΡΟΤΗΜΑ