Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

ΠΑΙΔΙΚΟ:ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ - ΔΥΝΑΜΗ ΨΥΧΗΣ Η ΟΜΑΔΑ. ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 68-70

Σάββατο , 17/10/20, έγινε η έναρξη της αγωνιστικής περιόδου 2020/21 από την ομάδα του ΠΑΙΔΙΚΟΥ με αντίπαλο τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ στο γήπεδο του Λίντο. Μετά από 7 μήνες διαλείμματος από αγωνιστικές υποχρεώσεις οι αθλητές μας μπήκαν με αρκετό άγχος στο πρώτο τους παιχνίδι στην νέα σεζόν. Ο αγώνας ήταν για γερά νεύρα. Τα πρώτα 2 δεκάλεπτα ήταν πολύ ανταγωνιστικά με διαφορές στο πόντο και στο καλάθι.  Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Εργοτέλης έφτασε σε προβάδισμα +8 πόντων στα πρώτα 5 λεπτά άλλα οι παίκτες μας δουλέψανε σκληρά και μείωσαν την διαφορά.

Στο τέλος του παιχνιδιού τις δυο ομάδες χώρισε ένα καλάθι και ο αγώνας τελείωσε με αποτέλεσμα 68-70. Είδαμε μια έτοιμη ομάδα με δύναμη και πάθος που υπόσχεται πολλά για την φετινή σεζόν.

Ο αγώνας έγινε τηρώντας το υγειονομικό πρωτόκολλο Covid-19 και την εφαρμογή του επιβλέψανε η Ελευθερία Μανιαδάκη, ο Γιώργος Παπαδάκης και ο Μάριος Διακάκης.

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 20-22, 10-12, 21-20

ΓΑΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ: (ΣΗΦΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ, ΛΟΥΜΠΟΥΝΗΣ) ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ 5, ΒΟΥΪΔΑΣΚΗΣ, ΠΡΩΤΟΣΥΓΚΕΛΟΣ, ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗΣ, ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ 1, ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ 13(1), ΞΥΠΑΚΗΣ, ΡΟΓΔΑΚΗΣ, ΑΦΡΑΘΙΑΝΑΚΗΣ 17, ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ 1, ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜ. 31(1)

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.: (ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Μ.) ΤΖΙΑΒΑΣ Ν. 10, ΚΑΤΣΑΡΑΚΗΣ 12, ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗΣ, ΜΠΑΛΙΛΑΙ 4, ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ 18, ΣΙΝΑΝΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΜΠΟΛΛΗΣ 8(2), ΜΠΑΓΙΑΤΗΣ, ΤΖΙΑΒΑΣ Μ. 2, ΠΑΝΑΚΑΚΗΣ, ΚΑΦΑΣΗΣ 16(1), ΚΟΝΤΑΞΑΚΗΣ

Συνοδός τμήματος: Μπάμπης Γαρεφαλάκης

Μέγας χορηγός τμήματος το Ξενοδοχείο Anissa και χορηγός το κατάστημα ΣΚΥΒΑΛΑΚΗΣ.