Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022

ΠΑΙΔΙΚΟ 1: ΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΑΝ

Το μεσημέρι του Σαββάτου , 26 Νοεμβρίου στο κλειστό της Αλικαρνασσού η ομάδα μας φιλοξένησε την ανταγωνιστική ομάδα του Κύδων. Το ξεκίνημα ιδανικό .

Έχοντας διαβάσει ο κόουτς το παιχνίδι και τα ατού της αντίπαλης ομάδας παίζοντας κλειστή και πιεστική άμυνα προβλημάτισε ιδιαίτερα τους αντιπάλους αφού τα μακρινά σουτ δεν τους βγαίνανε.  Αυτό που προβλημάτιζε όμως είναι ότι τα πολλά λάθη και οι χαμένες βολές δεν άφηναν την ομάδα μας να χτίσει διαφορά και να ξεφύγει. Ακόμα και έτσι όμως το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε με την ομάδα μας μπροστά στο σκορ 43-42. Ήρθε στη συνέχεια το 4ο δεκάλεπτο που οι παίδες ότι έχτισαν το γκρέμισαν.  Συνεχόμενα λάθη και εκνευριστική αστοχία στις βολές (6-32 !! συνολικά) διαμόρφωσαν το τελικό 51-64 με το επιμέρους σκορ στην τελευταία περίοδο 8-22.

Δουλειά στη προπόνηση και συνεχίζουμε γιατί έδειξαν ότι μπορούν για παραπάνω.