Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2022

ΕΦΗΒΙΚΟ: ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΟ ΒΑΚ

Μεσημέρι Κυριακής, 20 Νοεμβρίου στο ΒΑΚ η ομάδα μας φιλοξενήθηκε απο τον ΟΦΗ. Δυνατό ξεκίνημα απο την γηπεδούχο φτάνοντας να προηγείται 18-11. Σωστό διάβασμα, αύξηση της πίεσης και όμορφα τελειώματα απο την ομάδα μας οδήγησαν στο 18-18 του 1ου δεκαλέπτου.

Συνεχίζοντας απο εκεί που το είχαμε αφήσει το 2ο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν απολαυστική με το επιμέρους σκορ 9-22 .

Αναμενόμενη αντίδραση απο τον ΟΦΗ με "κλεμμένες" μπάλες και εύκολα καλάθια αύξησαν την πίεση στους παίκτες μας και το 3ο δεκάλεπτο να κλείνει την υπέρ μας διαφορά στους 3 πόντους και όλους προετοιμασμένους για ένα 4ο δεκάλεπτο φωτιά.

Δείχνοντας όμως την δουλειά που γίνεται στην προπόνηση και με τον coach ουσιαστικά 6ο παίκτη δεν άφησε περιθώρια για τον ΟΦΗ. Με άμυνα ιδανική και επίθεση με υπομονή οδήγησε στο επιμέρους 14-20 και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 60-69 με την ομάδα μας να παίρνει ένα εξαιρετικό και πολύ σημαντικό διπλό.