Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022

ΕΦΗΒΙΚΟ:ΝΙΚΗ ΧΡΥΣΑΦΙ

Μεσημέρι Κυριακής, 27 Νοεμβρίου  στο κλειστό της Αλικαρνασσού, η ομάδα μας υποδέχθηκε την αήττητη (μέχρι σήμερα) ομάδα του ΑΟΚ Χανίων.

Ο αγώνας αποδείχθηκε αντάξιος των προσδοκιών . Έχοντας διαβάσει και οι δύο ομάδες το παιχνίδι της άλλης με τις  κλειστές και πολύ δυνατές άμυνες να κυριαρχούν , είχε ως αποτέλεσμα ενα δεκάλεπτο για την κάθε ομάδα στο πρώτο ημίχρονο 15-10 και 14-17.

Αυτό που έκανε την διαφορά όμως και ουσιαστικά έκρινε το αποτέλεσμα ήταν το πάθος και η απόλυτη συγκέντρωση στη καθοδήγηση και στις οδηγίες στο 3ο δεκάλεπτο με το επιμέρους σκορ να είναι 22-13. Ακόμα και όταν η ομάδα των Χανίων αύξησε την πίεση μειώνοντας στους τέσσερις πόντους λίγο πριν το τέλος του αγώνα, η ομάδα μας έδειξε χαρακτήρα και πήρε μία πολύ μεγάλη νίκη.

Το φύλλο αγώνος: ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ- ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 70-60, Δεκάλεπτα : 15-10, 14-17, 22-13, 19-20

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ: (ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ , ΛΟΥΜΠΟΥΝΗΣ), ΣΤΑΜΟΥΛΟΣ 10, ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ,   ΠΑΓΩΝΙΔΗΣ 8, ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗΣ 6(1), ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, ΤΣΑΤΣΑΚΗΣ, ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ 3, ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΙΔΗΣ 4, ΦΙΣΚΑΣ, ΑΦΡΑΘΙΑΝΑΚΗΣ 4, ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ 35 (1), ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ.

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ:(ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ), ΡΟΜΠΟΛΑΚΗΣ 15 (3), ΔΟΥΓΑΛΗΣ Ι. 6, ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΚΑΛΛΙΠΟΛΙΤΗΣ, ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Π. 22 (2), ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ε., ΝΗΣΙΩΤΗΣ 8 (1),  ΔΟΥΓΑΛΗΣ Σ. 5(1), ΚΡΟΜΜΥΔΑΚΗΣ, ΚΑΝΙΑΜΟΣ.