Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2022

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ: ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ για τον Ανδρογέα στο γυναικείο πρωτάθλημα Κρήτης.

Νίκη μέσα στο Ρέθυμνο επί του Αρκαδίου, ομάδα η οποία διαθέτει γυναίκες με εμπειρία από Α1 και Α2. Το παιχνίδι κερδήθηκε από την εξαιρετική άμυνα του 2ου ημιχρόνου παρόλο που η βασική πεντάδα ήταν φορτωμένη με τρία φουλ στο ημίχρονο. Οι "μικρές νεάνιδες" ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους και με αυταπάρνηση και στις δυο πλευρές του γηπέδου πήραν το ροζ φύλλο αγώνα, με σκορ 47-62.

Τα κορίτσια δίνουν υποσχέσεις για το μέλλον και διαπίστευση της πολύ καλής δουλειάς που γίνεται από τους coaches και τις αθλήτριες καθημερινά.