Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:ΕΧΑΣΑΝ ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ

Στο ντέρμπι των πρωτοπόρων του πρωταθλήματος τα κορίτσια μας δεν κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνος. Το ξεκίνημα του παιχνιδιού ήταν ισορροπημένο μεταξύ των δυο ομάδων και η λήξη του δεκαλέπτου βρήκε την ομάδα του ΟΑΧ να προηγείται με σκορ 15 - 12.

Στη συνέχεια τα πολλά χαμένα αμυντικά ριμπάουντ, οι κακές επιλογές στην επίθεση και το 4ο φάουλ της Ψαρρά που αποσύρθηκε στον πάγκο, έδωσαν την ευκαιρία στην αντίπαλη ομάδα να χτίσει μια σημαντική διαφορά με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 18 - 07 και σκορ ημιχρόνου 33 - 19.

Ωστόσο στο β' ημίχρονο οι παίκτριες μας βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και ξεκινώντας από την άμυνα κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά μέχρι και τους 8 πόντους.

Σε εκείνο το σημείο ο τραυματισμός της Γαλανάκη, το 5ο φάουλ της Καζάκη που σε συνδυασμό με  τεχνικές ποινές , επειδή "ρωτήσαμε - μιλήσαμε" στον διαιτητή, "φρέναραν" την ομάδα μας που δεν μπόρεσε να κάνει την τελική ανατροπή,

Το φύλλο αγώνος: ΟΑΧ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 57 - 38, ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15 - 12, 18 - 07, 09 - 12, 13 - 07

ΟΑΧ : ΠΟΥΛΗ 4, ΘΕΟΔΟΣΟΥΛΑΚΗ 4, ΙΕΡΩΝΥΜΑΚΗ 8 (1), ΧΑΪΔΕΜΕΝΑΚΗ,  ΛΑΓΩΝΙΚΑΚΗ 8, ΞΑΝΘΟΥΛΑΚΗ, ΧΑΙΡΕΤΑΚΗ, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗ 13, ΤΡΟΥΛΗ, ΠΟΛΥΛΥΙΔΗ 11, ΣΚΕΜΠΕ Θ. 7, ΣΚΕΜΠΕ Ε. 2
ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ(ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΚΟΥΚΑΡΟΥΔΗΣ), ΚΑΖΑΚΗ 18 (2), ΓΑΛΑΝΑΚΗ 14(2),ΚΟΥΝΟΥΠΑΚΗ, ΤΣΙΧΛΑΚΗ, ΨΑΡΡΑ 6, ΒΡΑΧΝΑΚΗ, ΤΖΕΝΑΚΗ, ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ, ΜΠΛΙΑΤΖΑ, ΛΑΟΥΜΤΖΗ, ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ, ΛΙΟΝΤΑ

Συνοδοί τμήματος οι κυρίες Πετράκη Χρυσούλα, Αννέτα Κομαρόμη και κ. Μαρία Καπετανάκη.

Χορηγός τμήματος η αλυσίδα φροντιστηρίων ΔΙΑΚΡΟΤΗΜΑ.